• o FIRMIE.jpg

O FIRMIE SETCASE

SETCASE jest to nowa, bardzo dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się produkcją skrzyń transportowych typu FLIGHT CASE. Profesjonalizm, wysokie standardy oraz doświadczenie zdobywane przez wiele lat pracy w branży eventowej pozwala nam zaoferować Państwu najwyższej jakości produkty. Historia firmy sięga roku 2000,  kiedy założyciel firm Przemysław Wrembel pociągnięty pasją do branży eventowej rozpoczął działalność firmy SETLIGHT.

 

NASZA HISTORIA

Początki były skromne, urządzenia magazynowano w piwnicy, a cały sprzęt mieścił się w średniej wielkości samochodzie osobowym. Dzisiaj z dumą SETLIGHT prezentuje Państwu kilkaset najwyższej klasy urządzeń oświetleniowych, konstrukcji aluminiowych, podestów scenicznych, kompletnych zadaszeń oraz konstrukcji przestrzennych. Wychodząc naprzeciw dużemu zapotrzebowaniu rynku oraz trudną dostępnością profesjonalnych i przemyślanych opakowań typu CASE, nasza firma postanowiła rozszerzyć działalność o produkcję własną skrzyń transportowych. Wieloletnie doświadczenie w wykonaniu skrzyń na własny użytek metodą standardową oraz zastosowanie technologi i maszyn CNC daje nam możliwość zaoferowania Państwu w pełni profesjonalnej produkcji.

JAKOŚĆ

Czym różnią się od siebie dwie skrzynie typu FLIGHT CASE? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Dlaczego CASE nie równa się CASE? Czytaj więcej poniżej.


W ZWIĄZKU Z NOWYM ROZPORZĄDZENIEM O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH (RODO)

WPROWADZILIŚMY ZMIANY W NASZEJ POLITYCE PRYWATNOŚCI!Niestety tak jak w każdej branży mamy do czynienia z drogimi oraz tanimi produktami. Te tanie  zazwyczaj są niskiej jakości, wykonane z jak najtańszych elementów, często niedokładnie, jednakże wybranie tych droższych również nie zawsze oznacza uzyskanie produktu najwyższej jakości.


SETCASE:

Automatyzując produkcję zapewniliśmy najwyższą jakość naszych produktów, ograniczając błąd ludzki, a także niedokładności wynikające z ręcznej obróbki elementów. Dzięki automatyzacji zaoszczędzamy także wiele czasu i ograniczamy ilość odpadów co znacząco ma wpływ na cenę. Udało nam się osiągnąć kompromis, doprowadzający do bardzo dobrego stosunku ceny do jakości.


Abstrahując kompletnie od technik produkcji, jakości wykonania a także wyglądu skupiamy się na najważniejszej rzeczy w skrzyni, którą chcemy kupić – CASE ma być funkcjonalny. Co zatem rozumiemy pod tym pojęciem? Przede wszystkim zależy nam na dwóch rzeczach: ma spełniać swoje zadanie, czyli chronić przewożony w nim towar oraz korzystanie z niego w każdych warunkach nie może sprawiać nam problemu. O ile pierwszy czynnik łatwo spełnić robiąc właściwy projekt, stosując sprawdzone komponenty oraz wykonując skrzynię zgodnie ze sztuką, o tyle drugi warunek w większości wypadków jest bagatelizowany. Skutek? Przez kolejne lata męczymy się ze skrzyniami, w których są za nisko rączki, urządzenie przy wyciąganiu się klinuje, po wyjęciu sprzętu skrzynia się przewraca, ściągana klapa ma tak zamontowane zamki, że po kilku wyjazdach są wyłamane itd. – każdy mógłby wymienić co najmniej kilkanaście takich przykładów. Problemem wielu producentów jest brak wiedzy praktycznej, a także ignorowanie realnego zapotrzebowania klienta.


SETCASE:

Właśnie dlatego tak zwracamy uwagę na etap projektowania skrzyni, uznając go za  najważniejszy w całym etapie produkcji. Wszyscy pracownicy firmy mieli do czynienia ze skrzyniami w „boju” pracując przy różnego rodzaju montażach, poznając w praktyce słabe i mocne punkty pewnych rozwiązań.


Skoro najważniejszy etap mamy już za sobą możemy przejść do dalszych czynników wpływających na jakość. Na rynku można spotkać wiele produktów seryjnych, najczęściej sprowadzonych z dalekiego wschodu zbudowanych na niskiej jakości komponentach.  Takie CASE`y łatwo rozpoznać  - zamiast sklejki jest płyta pilśniowa, bądź sklejka jest bardzo niskiej jakości, charakterystyczne „święcące” naroża, zamki i rączki. Tego typu skrzynie nie spełnią swojego podstawowego zadania  - nie zabezpiecza sprzętu.


SETCASE:

Mieliśmy do czynienia z dziurawymi skrzyniami, czy takimi, które po kilku użyciach po prostu się rozleciały. Szkoda czasu i pieniędzy, są dobre dla kogoś kto trzyma coś w domu na półce, na pewno nie nadają się do profesjonalnego użytku.


No tak, ale skoro tanie skrzynie z dużych sklepów ze sprzętem się nie nadają, to jakie wybrać? Zapewne wielu zrobi przegląd lokalnego rynku i wybierze któregoś z producentów. Czym się więc kierować, skoro wszyscy używają markowych komponentów, mają wieloletnią tradycję i ogromny bagaż doświadczeń? Najprostszym sposobem jest wybrać się osobiście do producenta i na własne oczy sprawdzić jak wygląda proces produkcyjny, przy okazji przywożąc ze sobą sprzęt, do którego potrzebujemy skrzynię. Jeżeli zobaczymy garażową manufakturę w której pracownik na szybko próbuję nam na kartce ołówkiem prostym językiem zobrazować wygląd i wymiary skrzyni – szukamy dalej. Niestety nie da się domowymi sposobami, bez specjalistycznego oprogramowania i ogólnie dostępnymi narzędziami osiągnąć wysokiej jakości. Wystarczy przyjrzeć się skrzyni i na pierwszy rzut oka widać niedokładności w cięciu profili, szczeliny czy wystrzępione krawędzie. Czasami prosty test polegający na zamianie miejscami dwóch klap może poświadczyć o niskiej jakości wykonania skrzyni.


SETCASE:

Inwestycja w sprzęt, oprogramowanie oraz halę produkcyjną pozwalają nam osiągnąć pełną powtarzalność naszych produktów. Jesteśmy w stanie wyprodukować sto takich samych skrzyń i różnice między pierwszą a ostatnią nie mogą przekroczyć 0.01m i nie koniecznie owe skrzynie muszą być produkowane w jednym momencie! Taką dokładność można uzyskać tylko na  maszynach CNC. Innym istotnym czynnikiem wpływającym na jakość jest stosowanie specjalnego chłodziwa przy obróbce aluminium, co daje realne efekty przy krawędziach ciętych profili.


Wybraliśmy już naszą firmę, która posiada odpowiedni potencjał – co dalej? Pisze maila, lub umawiam się na rozmowę i czekam na odbiór CASE`a? Niestety nie do końca. Oczywiście można  w pełni zdać się na doświadczenie firmy, ale nie zawsze będzie miało to pozytywny efekt. Każdy ma swoje przyzwyczajenia oraz indywidualne potrzeby, producent żeby mógł się do nich dostosować musi je najpierw poznać. Tutaj znów najlepszym rozwiązaniem jest kontakt osobisty, więc mile widziany jest przyjazd do firmy, bądź przysłanie pracownika ze sprzętem i konsultacje. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że skrzynia będzie w stu procentach dopasowana do urządzenia i przede wszystkim do naszych potrzeb!


SETCASE:

Zawsze staramy się zaprosić klienta do naszej siedziby, która znajduję się w Trójmieście, w Gdyni. Tam mamy odpowiedni sprzęt pomiarowy oraz biuro gdzie można w spokoju przy kawie uzgodnić wszystkie szczegóły. Oczywiście dotyczy zazwyczaj nietypowych, bądź skomplikowanych zamówień. Standardowe rack`i, czy proste walizki wykonujemy od ręki. Posiadamy tez pełną dokumentację – raz zamówiona skrzynia u nas zawsze może zostać powielona w dowolnej ilości sztuk w dowolnym czasie!


Jak widać prosty proces zamówienia skrzyni wydaje się dość długi i żmudny, lecz w rzeczywistości stosując się do powyższych zaleceń może być przyjemnością. Należy pamiętać, że dobrze wykonany CASE będzie nam służył kilka, bądź nawet kilkanaście lat. Dobrze przemyślany, pozwoli nam oszczędzić przy każdym użyciu bardzo dużo czasu – co za tym idzie przyniesie to realne korzyści finansowe. Dobra skrzynia jest więc w stu procentach inwestycją!